Kütüphanenin çalışma saatleri nedir ?

-Hafta içi 09:00-21:00 arasında hizmet vermektedir. Resmi tatil günleri kapalıdır.

Kütüphane yayınlarını nasıl öğrenebilirim ?

-Kütüphanemizde bulunan tüm yayınlara  http://katalog.sisli.edu.tr/yordambt/yordam.php adresinden katalog  tarama yaparak ulaşabilirsiniz.

Yayınları raflarda nasıl bulabilirim ?

Kütüphanemiz Dewey Onlu Sınıflama sistemini kullanmaktadır. Katalog tarama bilgisinde yer numarası olarak yazan alan kitapların sırtında bulunan numaradır. Bu konuda kütüphane personelinden yardım alabilirsiniz.

Kütüphaneden nasıl ödünç alabilirim ?

Kütüphane ödünç hizmetinden öğrenci ve personel yararlanmaktadır, dış kullanıcılar ödünç hizmetinden yararlanamaz. Ödünç süreleri öğrenci, personel ve yayına göre değişmektedir. Kütüphanemizden  referans yayınlar, güncel süreli yayınların sayıları hariç tüm yayınlar ödünç alınabilir.

Ödünç aldığım yayınları uzatabilir miyim ?

Ödünç alınan yayınları her kullanıcının, üzerinde ayırtma olmaması durumunda, iki kere uzatma hakkı bulunmaktadır. Uzatma işlemleri her yayın için 7 (yedi) gündür. Uzatma işlemini kütüphaneden gerçekleştirebilirsiniz.

Veri tabanı nedir ?

Veri tabanları akademik bilgi kaynaklarıdır. Abone olduğumuz veri tabanlarına https://www.sisli.edu.tr/kutuphane-ve-dokumantasyon-birimi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Diğer tüm sorularınız için kutuphane@sisli.edu.tr adresine e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.