İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, 40 bin metrekarelik alanda kurulan Maslak yerleşkemiz ve Esentepe yerleşkemiz ile öğrencilerimize geniş ve güvenli, teknolojik alt yapısı güçlü çağdaş eğitim ve öğretim alanı sunmaktadır. Sanayi ve iş merkezlerinin ortasında bulunan yerleşkelerimiz, öğrencilerimizin profesyonel iş yaşamına teorik ve pratik olarak güçlü bir şekilde hazırlanmasına olanak sunmaktadır.
Öğrencilerimiz, Maslak yerleşkemizde bilgisayar laboratuvarları, TV stüdyosu, uygulama atölyeleri ve üretim alanları ile nitelikli ve donanımlı eğitim hizmetinden yararlanmaktadır.
700 kişi kapasiteli Konferans Salonumuzda konferans, söyleşi ve seminer gibi bilimsel toplantılar; konser ve tiyatro gibi sanatsal faaliyetler yapılmaktadır.
Öğrencilerimiz yerleşkemizde bulunan kafeteryalar ve yemekhaneden yiyecek içecek ihtiyacını karşılamakta, bahçemizde dinlenme olanağı bulmaktadır.
Öğrencilerimiz aktif olarak yer aldıkları öğrenci kulüpleri ile renkli, yaratıcı ve üretken etkinlikler gerçekleştirmekte, Sosyal Sorumluluk Projesi Dersi kapsamında ise önemli farkındalık ve dayanışma etkinliklerine imza atmaktadır.