Logo Açıklaması:

Bir kurumun logosu, kurumun kişiliğinin, misyonunun ve topluma vaadinin vücut bulduğu şekildir.

T.C. İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu’nun logosu, okulun ülke gençliğini geliştirme, ufuklarını açma, büyüyenTürkiye’yi yarınlara daha uzman ellerde taşıma misyonunu ifade etmek, bu misyonun arkasında ki yeniliğe ve yüksek hedeflere adanmışlığı hissettirmek üzere tasarlandı.

Amblemin yuvarlaklığı, okulun global bir eğitim anlayışıyla hizmet vereceğini simgelerken, içerisinde yer alan şekillerin serbestçe, çerçevesiz birleşmesi sınırsızlığı, esnekliği, geleceğe yönelik açık görüşü ifade ediyor. Bu serbestçe birleşen şekiller yüksekleri hedefleyen gençleri ve bir meşale gibi geleceği doğuracak bir enerji kaynağını andırıyor; bu enerji gençleri yarınlara taşıyacak kaynağı simgeliyor.

Kullanılan mavi ve yeşil renkler temiz, umut veren bir geleceği temsil ediyor. Ortada yer alan mavi, doğurgan bir doğanın ortasından akan ve onu besleyen bir nehir gibi, gençliği besleyecek ve geliştirecek okulun misyonuna gönderme yapıyor. Yeşil ise doğa misali, dinginliği rahatlık ve güven duygularını uyandırmak üzere kullanıldı. Kullanılan yazı karakterinin modern tasarımı ve siyah renkte büyük harf kullanımı ayakları yere basan, güvenilir ve sağlam bir kurumu ifade ediyor.

Logomuzun kullanım koşulları ile ilgili döküman için tıklayınız.