Programın Tanıtımı

Saç bakımı ve güzellik hizmetleri sürekli gelişime açık, dinamik bir yapıya sahiptir. Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı, bakım ve güzellik sektörünün gelişen ve yenilenen ihtiyaçları doğrultusunda, mesleki yeterlilikleri kazanmış, teknolojik gelişmeleri takip eden ve uygulayabilen, nitelikli iş gücünü sektöre kazandıran önlisans programıdır.

Program Amacı

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı, alanında uzman, teknolojik cihazları etkin kullanabilen, estetik değerlere sahip, çalışma ahlakı ve iş disiplinini kavramış meslek elemanlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kariyer Olanakları

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programından mezun olanlar geniş iş alanında istihdam edilme olanağına sahiptir. Mezunlar, hastanelerin kozmetik dermatoloji birimlerinde, polikliniklerin medikal estetik birimlerinde, estetik Merkezlerinde, otellerin spa ve güzellik merkezlerinde “Estetisyen / Güzellik Uzmanı” olarak; film setleri, tiyatro ve defile kulislerinde sahne ve objektif makyaj dalında, kuaför ve güzellik salonlarında “Makyöz / Makyör ”, spa ve wellness merkezlerinde, otellerin welness & spa birimlerinde, fizik tedavi merkezlerinde ve güzellik salonlarında “Masör / Masöz veya Vücut Bakım Elemanı”, profesyonel ve seçkin kuaför salonlarında, Tv setlerinde, tiyatro ve defile kulislerinde “Kuaför, Saç Tasarım Elemanı”, saç bakım kozmetikleri ve ürünlerinin satışını yapan uluslararası firmalarda “Eğitim Sorumlusu veya Satış Uzmanı” olarak çalışabilirler.