Uzaktan Eğitim Platformları Hk.

Değerli Öğrencimiz, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında on-line dersler Microsoft Teams Programı ve Youtube (YÖK Zorunlu Dersler) üzerinden Çarşamba günleri gerçekleştirilecektir.  Microsoft Teams programını bilgisayarınıza ve telefonunuza indirip canlı derslere ve derslere ait güncellemelere ulaşabilirsiniz. Derslere katılmanız için dersin ilgili Akademisyenleri öğrenci bilgi sisteminden (OİS)  dersinize ait katılım kodunu ileteceklerdir. Katılım kodunu teams

Yayınlanma Tarihi:

6 Ocak - 00:00

End

Değerli Öğrencimiz,

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında on-line dersler Microsoft Teams Programı ve Youtube (YÖK Zorunlu Dersler) üzerinden Çarşamba günleri gerçekleştirilecektir. 

  • Microsoft Teams programını bilgisayarınıza ve telefonunuza indirip canlı derslere ve derslere ait güncellemelere ulaşabilirsiniz. Derslere katılmanız için dersin ilgili Akademisyenleri öğrenci bilgi sisteminden (OİS)  dersinize ait katılım kodunu ileteceklerdir. Katılım kodunu teams sayfanızda bulunan “Ekibe Katıl” bölümüne yazarak katılabilirsiniz.
  • YÖK Zorunlu Dersler (ATA1001,BİL1001,KRP1001,TDL1001,ENG1001) Youtube yayını üzerinden yürütülecektir ve ders başlamadan 5 dakika öncesinde OİS üzerinden sizlere katılım linki gönderilecektir. Dersleri daha sonra asenkron (eşzamansız) olarak izleyebilmeniz için ayrıca bir link ders bitiminde OİS üzerinden sizlerle paylaşılacaktır.
  • Aşağıda yer alan portaldan Yüksekokulumuza 2021-2022 Akademik yılında Yeni Kayıt yapan öğrencilerimiz Microsoft Teams Hesaplarına ve şifrelerine erişebilirler. Eski öğrencilerimiz geçtiğimiz yıl kullandıkları hesapları kullanmaya devam edeceklerdir.

Microsoft Teams Kullanma Kılavuzu İçin Tıklayınız.

Bilgisayarınıza Microsoft Teams İndirmek İçin Tıklayınız.

Microsoft Teams E-Posta ve Şifre Sorgulama Ekranı

 

**Teknik bir problem yaşadığınız takdirde bimdestek@sisli.edu.tr adresine mail göndererek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

* Çap yapıyorum ikinci bir hesap açılacak mı? 

– Anadal hesabınız üzerinden derslere katılacaksınız. Çap bölümü için hesap açılmayacak.

* Derslere giriş için Kod bana gelmedi, derse nasıl katılacağım? 

– Öğrenci Bilgi Sistemi (OİS) üzerinden ders aldığınız akademisyene mesaj gönderdiğiniz takdirde ders katılın kodunu edinebilirsiniz.

* Dersi nasıl izleyebilirim?

– Alan Dersleri için bilgisayarınıza veya cep telefonunuza yükleyeceğiniz Microsoft Teams programı ile izleyebilirsiniz.

– YÖK Zorunlu dersler için ders başlangıcında dersin Akademisyeni tarafından gönderilen linke tıklayarak Youtube yayınına katılabilirsiniz.

* Uzaktan yürütülecek dersler haftanın hangi günü gerçekleştirilecektir?

– Uzaktan yürütülecek dersler Çarşamba günleri gerçekleşecektir ve Çarşamba günleri yüz yüze ders işlenmeyecektir.


Yayınlanma Tarihi:

6 Ocak

MORE DETAIL

MASLAK YERLEŞKEMİZ

Maslak Mh. Atatürk Otosanayi Sitesi 55. Sk. No:2 Maslak / İSTANBUL

T:0850 474 7868
F:+90 212 250 95 53
M:info@sisli.edu.tr
Kep Adresimiz:sislimyo@hs01.kep.tr

ESENTEPE YERLEŞKEMİZ

Esentepe Mh. Büyükdere Cd. No:100
34394 Şişli / İSTANBUL

T:0850 474 7868
F:+90 212 250 95 53
M:info@sisli.edu.tr
Kep Adresimiz:sislimyo@hs01.kep.tr
TOP
Görüşmeyi Başlat
1
Merhaba, Whatsapptan bilgi almak için tıklayınız.