2021-2022 Akademik Yılı Güz Yarıyılı Ders Programı

Değerli Öğrencilerimiz, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında bazı dersler yüz yüze,  bazı dersler online gerçekleştirilecek, Online dersler Microsoft Teams Programı ve Youtube (YÖK Zorunlu Dersler) üzerinden Çarşamba günleri yapılacaktır.   Microsoft Teams programını bilgisayarınıza ve telefonunuza indirip canlı derslere ve derslere ait güncellemelere ulaşabilirsiniz. Derslere katılmanız için dersin ilgili Akademisyenleri öğrenci bilgi sisteminden

Yayınlanma Tarihi:

27 Ekim - 00:00

End

Değerli Öğrencilerimiz,

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında bazı dersler yüz yüze,  bazı dersler online gerçekleştirilecek, Online dersler Microsoft Teams Programı ve Youtube (YÖK Zorunlu Dersler) üzerinden Çarşamba günleri yapılacaktır.  

Microsoft Teams programını bilgisayarınıza ve telefonunuza indirip canlı derslere ve derslere ait güncellemelere ulaşabilirsiniz. Derslere katılmanız için dersin ilgili Akademisyenleri öğrenci bilgi sisteminden (OİS)  dersinize ait katılım kodunu ileteceklerdir. Katılım kodunu Microsoft Teams sayfanızda bulunan “Ekibe Katıl” bölümüne yazarak katılabilirsiniz.

YÖK Zorunlu Dersler (ATA1001,BİL1001,KRP1001,TDL1001,ENG1001) Youtube yayını üzerinden yürütülecektir ve ders başlamadan 5 dakika öncesinde OİS üzerinden sizlere katılım linki gönderilecektir. Dersleri daha sonra asenkron (eş-zamansız) olarak izleyebilmeniz için ayrıca bir link ders bitiminde OİS üzerinden sizlerle paylaşılacaktır.

Yüz yüze dersler programda belirtildiği şekliyle Maslak Yerleşkemizde ve Esentepe Yerleşkemizde (Turizm Otel İşletmeciliği Programı) gerçekleştirilecektir. Ders Programında derslik bilgileri yer almaktadır. Uygulamalı Dersler için %80 Teorik Dersler için %70 devam zorunluluğu vardır.

Maslak Yerleşkesi Ders Programı için Tıklayınız.(Güncelleme Tarihi:31.12.2021)

Esentepe Yerleşkesi Ders Programı için Tıklayınız.

Seçmeli Ders Programı için Tıklayınız.

Hazırlık Ders Program için Tıklayınız

Microsoft Teams Kullanma Kılavuzu İçin Tıklayınız.

Bilgisayarınıza Microsoft Teams İndirmek İçin Tıklayınız.

**Teknik bir problem yaşadığınız takdirde bimdestek@sisli.edu.tr adresine mail göndererek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

* Çap yapıyorum online dersler için ikinci bir hesap açılacak mı? 

– Anadal hesabınız üzerinden derslere katılacaksınız. Çap bölümü için hesap açılmayacak.

*Online derslere giriş için Kod bana gelmedi, derse nasıl katılacağım? 

– Öğrenci Bilgi Sistemi (OİS) üzerinden ders aldığınız akademisyene mesaj gönderdiğiniz takdirde ders katılım kodunu edinebilirsiniz.

* Online dersi nasıl izleyebilirim?

– Alan Dersleri için bilgisayarınıza veya cep telefonunuza yükleyeceğiniz Microsoft Teams programı ile izleyebilirsiniz.

– YÖK Zorunlu dersler için ders başlangıcında dersin Akademisyeni tarafından gönderilen linke tıklayarak Youtube yayınına katılabilirsiniz.

* Uzaktan yürütülecek dersler haftanın hangi günü gerçekleştirilecektir?

– Uzaktan yürütülecek dersler Çarşamba günleri gerçekleşecektir ve Çarşamba günleri yüz yüze ders işlenmeyecektir.


Yayınlanma Tarihi:

27 Ekim

MORE DETAIL

MASLAK YERLEŞKEMİZ

Maslak Mh. Atatürk Otosanayi Sitesi 55. Sk. No:2 Maslak / İSTANBUL

T:0850 474 7868
F:+90 212 250 95 53
M:info@sisli.edu.tr
M:ogrencidestek@sisli.edu.tr
Kep Adresimiz:sislimyo@hs01.kep.tr

ESENTEPE YERLEŞKEMİZ

Esentepe Mh. Büyükdere Cd. No:100
34394 Şişli / İSTANBUL

T:0850 474 7868
F:+90 212 250 95 53
M:info@sisli.edu.tr
M:ogrencidestek@sisli.edu.tr
Kep Adresimiz:sislimyo@hs01.kep.tr
TOP