2018-2019 BAHAR AZAMİ SÜRELER

                Yüksekokulumuza 2014 yılı ve öncesinde kayıt yaptıranlar, azami sürelerini tamamlamış bulunmaktadır. Azami süre bir yükseköğretimde belirlenen en fazla kayıtlı kalabileceğiniz süredir. Bu süre içerisinde mezun olmanız gerekir. Aksi takdirde 2547 sayılı kanunun 44. Maddesinin (c) bendinde belirtilen şartlara göre azami süreyi aşmış bulunursunuz. 2. sınıfta olup azami süresini dolduran öğrencilere kanun gereği sınav hakkı tanınır. Bu sınav hakkı sonunda kaldıkları ders sayısını 5 ve altına düşürenlere 3 dönem ekstra dönem hakkı verilir.

                Bu durumda olan öğrenciler (2014 ve öncesi kayıt yapıp mezun olamayan öğrenciler) açılacak sınavlardan faydalanıp kalan derslerini en kısa sürede tamamlamaları gerekir. Aksi takdirde mezun olmadan kayıtları silinebilir.

                Şişli Meslek Yüksekokulu olarak 2018-2019 eğitim öğretim yılında da azami süresini dolduran öğrencilerimiz bulunmaktadır. Bunun için 2019 Ocak ayında ilk sınavlarımız yapılmıştır. Sınavlar sonunda öğrencilerimizden mezun olanlar bulunmaktadır. Asgari ders sayısından fazla dersi kalanların da kayıtları silinmiştir. Dönem hakkı verdiğimiz öğrencilerin dönemleri işlenmiştir. Hakları bitmeden sınavları takip etmek durumundalar. İsterlerse bu öğrenciler yaz okulundaki derslerden de alıp mezun olabilirler. Ya da en erken 2019-2020 eğitim öğretim yılı güz dönemi (Ekim 2019’da) kalan derslerini alıp başarılı olmaları gerekmektedir.

                2015 yılı giriş yapanların da yaz dönemi sonunda sınav hakları başlayacaktır. Bahar döneminde veya yaz okulunda kalan derslerini tamamlamaları gerekir. Aksi takdirde Ekim ayında açılacak sınav haklarından başarılı olamayanların kayıtları silinecektir. Konuyla ilgili web sayfasını takip edebilir veya öğrenci işlerine ulaşıp iletişim bilgilerinizi güncellemenizi öneririz. Süreçle ilgili bilgilendirmeler yapılmak üzere telefonla öğrencilerimizi aradığımızda bilgilendirmeler için sizlere ulaşabilmemiz gerekmektedir. İletişim bilgilerinizde değişiklik olduğunda öğrenci işleri birimine mutlaka bildiriniz.

Şişli Meslek Yüksekokulu

Öğrenci İşleri Müdürlüğü

444 78 68

ogrenci.isleri@sisli.edu.tr

Azami Süre Ek Sınav Başvuru Dilekçesi