aday.sisli.edu.tr için tıklayın

Sevgi ve Gülümsemeyle…

2012 yılının Mayıs ayı, bundan yaklaşık 3 yıl önceydi…

7 bağımsız meslek yüksekokulundan biri olarak İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu akademik hayata ilk adımını attı.

Zordur aslında tüm başlangıçlar ancak bir o kadar da keyifli ve heyecanlıdır. Bir kişinin hayali ile başlayan bu süreç; çok güzel, keyifli, tempolu, zaman zaman az da olsa yorucu ama tek kelime ile “inanılmazdı”.

Her adımı, ilk adım olarak atmak, teoriyi uygulamada görmek, kurulması gereken yapıları oluşturmaya çalışmak, çalışma arkadaşlarımızı bulmak ve tanımak, ilk öğrencilerimizi kucaklamak,  birlikte emin adımlarla ama ve zamana karşı yarışarak yol almak… Kelimelerle tarifi gerçekten güç duygulardı…

Şimdi, sağlam temelleriyle kuruluş sürecini tamamlayan İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu; evrensel bilgiye inanan, etik değerleri bilen ve uygulayan, hukukun üstünlüğünü savunan, güçlü akademik-idari yapısı ve öğrencileri ile hedefine doğru çıktığı yolda, amatör ruhunu hiç kaybetmeden hızla ilerliyor. 3 senede, 2 yerleşkemizde 2000’i geçen öğrenci sayımız, 29 programımız ve 100’ü aşan akademik-idari personelimizle büyük bir aile olduk.

Ailemizin en önemli parçası sevgili öğrencilerimiz, “Biz, Farklıyız, Farklı Olduğumuzu Biliyoruz ve Farkındalık Yaratacağımıza” inanıyoruz. Bugün ve gelecekte hep yanınızda olacağımıza inanınız.

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu ailemize nice başarılı yıllar diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla…


 

Temmuz 2015

Prof. Dr. Aynur Aydın