aday.sisli.edu.tr için tıklayın

istanbul escort

 AZAMİ ÖĞRENİM SÜRESİNİ TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN UYGULANACAK  EK SINAV HAKKI

 

         2547 Sayılı Kanunun 44 üncü maddesinin (c) fıkrasına göre; bir yıl süreli hazırlık sınıfı hariç, kayıt olduğu programa ilişkin derslerin verildiği dönemden başlamak üzere, öğrencinin her dönem kayıt yaptırıp yaptırmadığına bakılmaksızın öğrenim süresi iki (2) yıl olan önlisans  programlarının azami süresi dört (4) yıl olarak belirtilmiştir.

            6569 Sayılı Kanunun yayım tarihi olan 26/11/2014 tarihi itibariyle önceki görülen eğitim süresinin sıfırlanacağı ve söz konusu tarihten itibaren azami sürenin başlaması uygun görülmüştür.

             Azami öğrenim süresini dört (4) yılı dolduran 2015 yılı ve öncesi girişli son sınıf öğrencilerine (staj hariç en az 45 AKTS başarılı olanlar) devam şartını sağlayıp başarısız oldukları tüm derslerden ek sınav hakkı tanınacaktır. Sınava katılacak öğrencilerimizin, başvuru tarihleri arasında başvuru formu ile Öğrenci İşleri Birim Müdürlüğüne bizzat müracaat etmeleri gerekmekte olup, başvuru süreci dışında yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir. Azami süreyi aşan öğrencilere uygulanacak kurallar İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Azami Süre Usul ve Esaslarında belirtilmiştir. Ek sınavda her ders kredi başına ücretlendirilecektir. Kredi başı ücreti ise; Mütevelli Heyetimizce kayıt yenileme sürecinde uygulanan kredi başı ücretin %50 indirimli hali olan 150,00 TL belirtilmiştir. Ücret hususunda detaylı bilgi için Mali İşler Birimi’nden (mali.isler@sisli.edu.tr) bilgi alabilirsiniz.

            Detaylı bilgi için Öğrenci İşleri Birimi ile görüşebilir veya ogrenci.isleri@sisli.edu.tr adresine sorularınızı yazabilirsiniz.

 

·         Ek Sınav Başvuru Formu

·         İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Azami Süre Usul ve Esaslar

 

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ

AZAMİ SÜREYİ AŞAN ÖĞRENCİLER İÇİN EK SINAV TAKVİMİ

 

·         BİRİNCİ SINAV HAKKI

Başvuru Tarihi  : 08-18 Ekim 2019

Sınav Tarihleri  : 23-25 Ekim 2019

Sınavların İlanı : 30 Ekim 2019

 

·         İKİNCİ SINAV HAKKI

Başvuru Tarihi  : 04-15 Kasım 2019

Sınav Tarihleri  : 20-22 Kasım 2019

Sınav İlanı         : 27 Kasım 2019