aday.sisli.edu.tr için tıklayın

istanbul escort

 Değerli öğrencilerimiz,

 

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı güz dönemi eğitimi başlamaktadır. Eğitime başlamadan önce öğrencilerin alacağı dersleri sistem üzerinden seçmesi gerekmektedir. Akademik takvimde ders almalar 7 Ekim 2019 tarihinde başlamaktadır. Öğrenci sistemimize: ois.sisli.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Yukardaki gibi bir ekran çıkacaktır. Kullanıcı adınız öğrenci no; şifre ise yeni kayıtlar için T.C. Kimlik Numarasıdır. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız parola unuttum kısmında veya ogrenci.isler@sisli.edu.tr mail adresine (Ad-Soyad ve T.C. Kimlik numaranızı ve talebinizi ileterek) mail atarak talepte bulunabilirsiniz.

 

Sisteme giriş yaptıktan sonra aşağıda video ile anlattığımız gibi ders seçimini yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konular her öğrenci bir dönemde 30 AKTS ders alır. Toplamda 4 dönem okuduğundan en az 130 AKTS ile mezun olurlar. Kredi ile AKTS aynı şey değildir. Kredi dersin saatine göre değişirken AKTS ders yüküne göre belirlenir. Eksik ders alan öğrenciler mezun olamazlar. O yüzden de mutlaka aldığınız dersin toplam AKTS’sni takip etmeniz önemlidir.

 

 

 

Yatay geçiş ile gelenler veya daha önce bir yükseköğretimde eğitim alıp başarılı derslerden muaf edilecek öğrencilerin muafiyetleri sisteme giriş yapılmaktadır. Yeni kayıtların muafiyetleri henüz tamamlanmadı. Ama yatay geçiş ile gelenlerin muafiyetleri sisteme işlendi. Eksik dersi olduğunu düşünüyorsanız bir dilekçe ile öğrenci işlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Muaf olduğunuz dersleri ders seçiminde almanız gerekmez.

 

                Yeni başlayan 1. Sınıf öğrencileri ders seçimi yapacaklar. Der seçimi için ois sistem üzerinden doğru dersleri seçip danışman hocanıza göndermeniz ve danışman onayınızı takip etmeniz gerekmektedir.

 

 

Şimdiden eğitiminizde başarılar dileriz.

Öğrenci İşleri Birimi