aday.sisli.edu.tr için tıklayın

istanbul escort

KAYIT İÇİN 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde Maslak yerleşkesine Öğrencinin kendisi ve aşağıda belirtilen adımları takip ederek gelip kaydını yapması gerekir. Aksi takdirde kaydı iptal olacaktır.

 1. ADIM

EVRAK KONTROLÜ: İstenilen evrakları eksiksiz tamamlayıp başvuru formunu doldurup hazır hale getirmek işlemlerde kolaylık sağlayacaktır.

 • Başvuru Formu (Girişte destek ekibinden temin edebilirsiniz.),
 • Lise Diplomasının Aslı (Diplomayı henüz almayanlar ise geçici mezuniyet belgesinin aslını da verebilirler. Fotokopi veya noter örneği kabul edilmez.)
 • 6 adet Vesikalık Resim,
 • Kimlik Fotokopisi,
 • ÖSYM Yerleştirme Belgesi, (Kazandığınızı belirten belge, ÖSYM sitesinden çıkartabilirsiniz. Girişteki bilgisayarları kullanarak da çıkartılabilir)
 • ÖSYM Sonuç Belgesi, (Puanlarınızın belirtildiği belge, ÖSYM sitesinden çıkartabilirsiniz. Girişteki bilgisayarları kullanarak da çıkartılabilir),
 • ÖSYM Tercih Listesi (İlk tercih bursu almayı hak kazananlardan istenilmektedir)

 

 1. ADIM

ÖDEME BİLGİSİ: Mali işler ödeme yöntemleri ve öğrencinin ödeyeceği tutarın bilgilendirmesini yapmaktadır. Mali yükümlülüğünüzü 3 şekilde yapabilirsiniz. Nakit, Kredi kartı, KMH Taksitli. Tam burslular ise mali işlerle görüşmeden diğer adıma geçmemeliler. ÖSYM bursunun dışında tercih, Kardeş vb. bursları olanlar da mutlaka Mali İşlerden burslarını onaylatmalılar. Aksi taktirde Banka veya ücret tahsilatı farklı çıkabilir.

 • Nakit Ödeme: Mali işler birimi elden nakit para almamaktadır. Nakit para yatıracaklar Anlaşmalı Denizbank hesabına, oluşturulan ödeme planında yazılan eğitim ücretini EFT/Havale yapabilirler. Kayıt esnasındaki banka gişesinden de nakit olarak yatırabilirler.
 • Kredi Kartı: Bankaların üzerinde BONUS, WORLD, MAKSİMUM ibaresi bulunan kredi kartlarına taksit imkanımız bulunmaktadır. Limiti eğitim ücreti kadar olan kredi kartı ile Mali İşler masasından taksitlendirme yapabilirsiniz.
 • KMH ile Taksitli Ödeme: Denizbank Kredili Mevduat Hesabı ile taksitli ödeme imkanı bulunmaktadır. KMH hesabı sigortalı çalışan kişi üzerine açılabilmektedir.
 •  
 1. ADIM

KAYIT KESİNLEŞTİRME: 1.Adımda belirtilen belgeler ve başvuru formu ile mali işlerdeki işlemleri tamamlayanlar evraklarını Öğrenci İşleri Masasına teslim edip kaydını kesinleştirebilirler. Öğrencinin şahsen bulunması zorunludur. Kaydı kesinleşenler e-devletten öğrenci belgesi alabilirler. Eksik evrak veya Mali İşler adımını tamamlamayanların işlemleri bu adımda yapılamayacaktır.

 • KİMLİK BELGESİ: kaydını tamamlayanlar kimlik belgelerini Kimlik masasından çıkartabilirler. Kimlikler ücretsiz verilmektedir.
 • ÖĞRENCİ PASOSU: İETT merkezlerinden bireysel olarak çıkartılacak. Öğrenci İETT bürolarına başvurup alabilir.

 

 1. ADIM

BİLGİLENDİRME: Kaydı tamamlananlar arık Şişli MYO ailesine katılmış bulunmaktalar. Eğitimler 1 yılda Güz ve Bahar dönemlerinden oluşur. Dönemlerin başlama ve bitiş tarihleri akademik takvimde belirtilir. Akademik takvimi web sayfasında takip edebilirsiniz. İlk eğitim dönemi Güz ile başlar.

Öğrenciler dönem içindeki başarılarını ois sistemi üzerinden takip edebilirler. Ois sistemine ois.sisli.edu.tr adresinden ulaşılmaktadır. Kullanıcı adı öğrenci numarası, şifre ise T.C. Kimlik numarasıdır. Öğrenci numaranız kimlik kartında yazmaktadır. Destek için ogrenci.isleri@sisli.edu.tr adresinden bilgi alabilirsiniz.

Kayıt haftasında yoğunluğu azaltmak için programların kayıtlarını günlere ayırdık. Aşağıdaki günlerde belirtilen programlar için gelirse yoğunluk yaşamazsınız.

 

Sıkça Sorulan Sorular

1- Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

19-23 Ağustos tarihleri arasında sabah 09:00 ile 17:00 arasında Maslak yerleşkesinde kayıtlarınız yapılacaktır.

Maslak Yerleşkesi: Maslak Mahallesi, Atatürk Oto Sanayi Sitesi, 55. Sokak No:2 Maslak-Sarıyer-İSTANBUL

Metro ile Atatürk Oto sanayi durağından inip Güney çıkışından çıktıktan sonra 42 AVM’nin arka tarafında kalmaktadır.

2- Kayıt için evraklar nelerdir?

Kayıt için aşağıdaki belgeler ile birlikte adayın kendisinin Maslak yerleşkesinde bulunması gerekir.

 • Lise Diploması aslı veya Geçici Mezuniyet belgesinin aslı (mezun olamayan öğrenciler ise Aralık 2019 a kadar diplomasını getirmek şartı ile ön kayıt yapabilirler. Aralık 2019’dan sonra diplomasını getiremeyen veya mezun olamayanların kayıtları silinir.)
 • 6 adet Vesikalık Resim,
 • Kimlik Fotokopisi,
 • ÖSYM Yerleştirme Belgesi, (Kazandığınızı belirten belge, ÖSYM sitesinden çıkartabilirsiniz. Girişteki bilgisayarları kullanarak da çıkartılabilir)
 • ÖSYM Sonuç Belgesi, (Puanlarınızın belirtildiği belge, ÖSYM sitesinden çıkartabilirsiniz. Girişteki bilgisayarları kullanarak da çıkartılabilir),
 • ÖSYM Tercih Listesi (İlk tercih bursu almayı hak kazananlardan istenilmektedir)

 

3- Kayıt Parası ödenecek mi?

Eğitim ücreti dışında başka bir ücret ödenmiyor.

4- Sonuçlar açıklandı. Bir yere yerleşemedim. Ek kontenjandan Şişli Meslek Yüksekokuluna gelebilir miyim?

Ek kontenjana yerleşemeyen adaylar tercih edebilir. Şişli Meslek Yüksekokulunun boş kontenjanlarını tercih edebilirsiniz.

5- Dersler ne zaman başlayacak?

14 Ekim’de eğitim başlayacak. 1 hafta öncesinde ders seçmeleri olacak. Kaydını yapanlara Eylül ayında ders seçimi ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Kayıt esnasında iletişim numaranızı güncellemeyi unutmayınız.

6- Kayda geldiğimde hemen öğrenci belgesi alabilir miyim?

Şişli Meslek Yüksekokuluna kaydınızı tamamladıktan bir gün sonra e-devlet üzerinden veya Maslak yerleşkesi öğrenci işleri biriminden talepte bulunarak öğrenci belgesi alabilirsiniz.

7- İndirimli İstanbul Kart almak için ne yapmam gerekiyor?

Öğrenci Kayıt Bilgi Formunda iletişim bilgilerinin İETT ile Üniversite tarafından paylaşılmasını kabul eden öğrencilerin kartları, İETT tarafından verilecektir. Kaydını tamamlayan öğrenciler öğrenci belgesi ile İETT bürolarından başvuru yapıp kartlarını alabilirler.

8- Aklınıza takılan her türlü soru için bizlerle iletişime geçebilirsiniz:

444 78 68 – info@sisli.edu.tr

9- Başka bir kurumda kaydım var. Sildirmem gerekir mi?

Eğer ön lisans programında kaydınız var ise sildirmeden kayıt yapamazsınız. Lisans veya açık öğretimde kaydınız var ise sildirmeye gerek yok.